Happy Birthday!

9. října 2012 v 21:44 | Owlet |  John Lennon
(Nemám moc ráda věty typu "Dnes by mu bylo...", v lepším případě "Dnes by oslavil..." Já nehraju na "kdyby" a tady to slyším... A tohle je jedno z nejhorších kdyby - kdy nás mrzí, že to kdyby existuje... Nejen v případě Johna...)
Tedy:
Před 72 lety se narodil John Lennon.

Slibovala jsem čtení? Pardon, opravdu to nejde. Mám blok, nic mě nenapadá. Měla bych, k takovému výročí... Mno, stejně myslím, že stačí pár slov. Navíc, dětství Johna Lennona není téma na jeden můj trapný článek. Takže, to něco málo, co vím, je to opravdu zkratka:

John Winston Lennon se narodil 9. října 1940 v Liverpoolu. Otec (Alfred Lennon) opustil Johna a jeho matku (spolu na fotce), Julii Lennonovou, velice brzy.

John později vyrůstal u své tety Mary Smithové - "Mimi".

Jeho matka tragicky zemřela, když mu bylo 17 let.

Na gymnáziu Quarry Bank založil John Lennon s kamarády skupinu The Quarrymen. Roku 1957 se seznámil s Paulem McCartneym, kterého pro skvělou hru na kytaru přijal do kapely. John přestoupil na liverpoolskou College of Art (kde poznal Cynthii Powellovou, matku jeho syna Juliana) a založil novou skupinu, spolu s ním v ní hráli Paul McCartney, George Harrison, Stuart Sutcliffe a Pete Best. Vyzkoušeli jména Johnny and the Moondogs, The Silver Beetles, nakonec zůstali u jména The Beatles. Ale o téhle kapele někdy příště... :)


John Lennon se svou první ženou Cynthií a jejich synem Julianem.
(K obrázku: Myslela jsem si, že je to John, tedy, dokud jsem neuviděla rodiče :) To jen, kdyby vám bylo divné, jak se tady obrázek vlastně vzal. Ano, zase trochu odbočím, jako v minulém článku. Ale ne tolik :))

Zajímavé je, že přesně 35 let po Johnovi se narodil jeho druhý syn - Sean Lennon. Jeho matkou je Yoko Ono, druhá manželka Johna Lennona.

Našla jsem fotku Juliana, Johna i Seana Lennona (zleva) :)
(Bože, tehle článek, co to je za slátaninu? Hm, někdy je méně více...)

A proč se vlastně píše "Oslavil by..." ? Kdo ví, možná slavit může :)
Takže... nevím, kde jsi, Johne, ale Happy Birthday!
Thank you for everything!
You were singing "Imagine there's no heaven" but I believe that now you're there.
Say hello to George. Sorry for my bad englisch :)

I miss you... and I'm not the only one.

(To mají být Paulovy narozeniny... Ale John tak kouká na dort...)

PS: John, you can sing along with George this song! You can sing your song for yourself!

Mimochodem, to jsem našla včera...
...všechno je možné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adél Adél | Web | 10. října 2012 v 5:27 | Reagovat

Vždycky mě hrozně mrzelo, že už nikdy nebudu mít tu možnost být jedna šílená fanynka a chodit na jeho koncerty, kretén Chapman.

Ty poslední gify zbožňuju, těžko říct, že by to byla jen náhoda!

2 Tery Tery | Web | 10. října 2012 v 13:17 | Reagovat

Pořád se mi více líbí verze, že určitě to John nafingoval, aby měl klid od fanoušků atp. Tahle verze se mi zamlouvá víc.

3 Owlet Owlet | Web | 10. října 2012 v 18:35 | Reagovat

[1]:  :'( přesně... Nevím, mrzí mě moc, že George umřel, ale přece jen to byla strašná nemoc... Ale u Johna mám pocit, že se to nemuselo stát a on by mohl žít ještě dlouho... Není to fér, tolik dát druhým lidem... Paul a Yoko požádali, aby se zapomělo jméno toho vraha (asi jedna z mála věcí, na kterých se shodli), ale četla jsem ho tolikrát, že ho nezapomenu... :( Myšlenka to není špatná, on si to rozhodně nezaslouží, taková stvůra! Za to, co udělal, ho nenávidím!

Jo, taky ty obrázky mám moc ráda :)

[2]: To není špatná představa, že celou dobu seděl u televize a divil se, co jeho smrt způsobila... Ale ve skutečnosti už 32 let žije na nějakém hezkém místě, má klid ode všeho a užívá si života. A včera se sešel s ostatními a pořádně to oslavili :) Přála bych mu to...

4 Adél Adél | Web | 10. října 2012 v 21:43 | Reagovat

He's not dead. He's just in the sky with Lucy and diamonds righ now!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama