The Beatles

I am he as you are he as you are me - and we are all together

3. prosince 2012 v 23:59 | Owlet
Dnes je první adventní neděle (není, já vím, to jsem začla psát tenhle článek) a tak se s vámi podělím o vánoční písničku ze sólové kariéry Paula McCartneyho. Varování, některé časti klipu jsou lehce kýčovité, nic proti Paulovi. Ale ta jeho vyhrávka, to je celkem nářez, mně se aspoň líbí.


Připadá mi, že v některých svých písničkách se Paul nechal hodně ovlivnit dobou, myslím osmdesátými léty. Víte, co myslím? Ty unavené bicí a různé zvonkohry... tahle písnička je ještě moc dobrá, ale přiznám se, že se mi nejdřív vůbec nelíbila. Já neříkám, že jsou takové všechny z osmdesátých let, ale kdyby to složil dřív, zní to jinak, vždyť chápete. A je to škoda, že skládal podle "módy". Prostě mám od něj oblíbenější.

I need you

19. listopadu 2012 v 22:02 | Owlet
Ač se to nezdá, pořád žiju.

Proč jsem nepsala? Známky se neopraví samy. Ano, tušíte správně, ta pitomá němčina. Nebyla to katastrofa, ale počítač by mě rozptyloval. Chápete?

(Ne, to není počítač, ale s trochou fantasie... Proč ho má na umyvadle?)

Na článek nemám náladu, tak se místo toho opět podělím o něco ze své sbírky Brouků. :) Ti mi taky moc chyběli. Už se těším na čtení všech článků, co jste napsali, když jsem tady nebyla. Nebojte, něco napíšu, příště, slibuju, čtu několik knížek s broučí tematikou, čekejte dojmy a informace :)

"A taste of honey... tasting much sweeter than wine..."

4. října 2012 v 23:36 | Owlet
Věděli jste, že Beatles nazpívali dvě písničky německy? Přesněji řečeno, ke skladbám She Loves You a I Want To Hold Your Hand nahráli verze s německými texty - Sie liebt dich a Komm Gib Mir Deine Hand.Musím vám říct, že němčinu nesnáším, přesněji řečno se s ní nedobrovolně trápím osmým rokem. Takže, ano, na němčinu to zní dobře, ale... kdybych byla v šedesátých letech německý fanoušek, dám přednost originálu, upřímně. Nevím, tohle je u mě přinejmenším přizabitá písnička. Ale mají lepší výslovnost než já :D

V souvislosti s Beatles nebo spíše s Paulem McCartneym mají němci jeden "fór". Znáte písničku Hope of Deliverance? (Dost dobrá, mimochodem. Na začátku se tam mihne sovička - anglicky Owlet :))

Which Beatle are you?

20. září 2012 v 17:46 | Owlet
Opět se hlásím; jedu pryč, na takovou soutěž, mezitím si můžete zkrátit čas hledáním odpovědi na otázku: Který jsi Beatle?

Mno, nebo spíš udělat tenhle test. Je potřeba umět něco málo anglicky (nebo je tady google překladač - a to je stejně lepší přeložit si to sám...) a čím míň znáte Beatles, tím líp. Proč? Protože člověk si výsledek ovlivní a když chce být radši John, zvolí název jeho a ne Ringovy písničky. Není to objektivní. Ale v testu se objevují i opravdové detaily, které vám mohly uniknout. Taky je ze stránek Liverpoolského muzea The Beatles (kam bych jednou chtěla jet...).

Jak nepracovat s Fotofiltrem

7. září 2012 v 23:48 | Owlet
Mám pár obrázků. Tenhle je poskládanej z několika fotek (a je to vidět, ale snažila jsem se):
To jsou ještě The Quarrymen, foto z roku 1957.

Znáš dobře Beatles?

2. září 2012 v 14:34 | Owlet
Našla jsem náhodou kvíz o The Beatles, tady. Je to teda z Alíka, ale docela těžký. Mám jen 10 bodů, Olympic neposlouchám...

A co vy? :)
 
 

Reklama

Rubriky